چگونه بوی بد دهان را با طب سنتی درمان کنیم؟

به گزارش وبلاگ تور امنستان، خبرنگاران : یک متخصص طب ایرانی گفت با اشاره به علل بوی بد دهان گفت: با مصرف برخی از خوراکی ها می توان به راحتی این عارضه را درمان کرد.

چگونه بوی بد دهان را با طب سنتی درمان کنیم؟

به گزارش وبلاگ تور امنستان به نقل از وبلاگ تور امنستان ،ناصر رضایی پور دبیر انجمن علمی طب سنتی ایران درخصوص علل و عوامل بوی بد دهان اظهار کرد: بوی بد دهان یک مشکل آزار دهنده است که موجب رنجش اطرافیان و حتی خود فرد می شود اما برای درمان این مشکل لازم است ابتدا علت اصلی بدبوی دهان را یافت.

مسائل حفره دهان

رضایی پور در مورد عواملی که بدبویی دهان را به همراه دارد، گفت: در برخی موارد ممکن است این بدبوی ناشی از مسائل مربوط به حفره دهان، از قبیل عفونت های لثه ای، خرابی دندان ها، آفت و خشکی دهان باشد. در واقع وجود یک دندان خراب، نه تنها به بیشتر شدن بوی بد دهان منجرمی شود، بلکه می تواند به تنهایی یکی از علل بدبوشدن دهان باشد.

مسائل گوارشی

او گفت: گاهی ممکن است که بدبویی دهان، نشان دهنده بیماری های داخلی مانند مسائل گوارشی باشد. گاهی بوی بد، در زمان گرسنگی تشدیدو با مصرف یک ماده غذایی رفع می شود و به همین خاطر است که در ماه رمضان افراد بیشتر با این مشکل روبه رو هستند.

او اضافه کرد: علت اصلی بروز این مشکل، معمولاً افزایش رطوبت، درکنار ناکارآمدی دریچه بالایی معده است. در این حالت، رطوبت زائد در معده متعفن و بدبو می شود و با عبور از اسفنکتر فوقانی به دهان می رسد و احساس می شود.

سینوزیت و نزله ها

این متخصص طب ایرانی بیان نمود: خلط و ترشحاتی که از مغز، به سوی دهان و پشت حلق ریزش می کنند، ممکن است عفونی و بدبو باشند همچنین این ترشحات ممکن است موجب بار غلیظ زبان بشوند. درمان نزله یا ترشحات پشت حلقی در طب ایرانی اهمیت فراوان دارد چراکه می تواند موجب بیماری های دیگری در اندام های بدن، از جمله دستگاه گوارش، کبد، رحم، مفاصل و... شود.

مسائل ریویی

رضایی پور ادامه داد: افزایش رطوبت های زائد و خلط ریوی نیز باید در درمان بدبویی دهان مدنظر باشد. این ترشحات در شرایط مختلف مانند مصرف سیگار و قلیان، آسم رطوبی، برونشیت و... وجود دارند و ممکن است سبب عفونت و بدبوی دهان شوند.

راه های درمان خانگی

این متخصص طب ایرانی، درباره راه های درمان خانگی بدبویی دهان گفت: اگر علت بوی بد، در حفره دهانی و مسائل دندان و لثه باشد، در ابتدا باید فرد به رعایت بهداشت دهان و دندان، مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بپردازد. در ادامه، استفاده از خوشبوکننده های طبیعی دهان مانند نعنا، دارچین و کرفس کمک کننده خواهدبود. استفاده از میوه سیب، گل سرخ و بهارنارنج هم به رفع بوی بد دهان ناشی از مسائل حفره دهان کمک می کنند.

او اضافه کرد: ماساژ لثه ها با ترکیب عسل و سرکه یا عسل و نمک، دو یا سه بار در ماه و ماساژ شبانه لثه ها با روغن زیتون، پس از مسواک، می تواند سبب تقویت لثه ها و رفع عفونت شود.

او اضافه کرد: اگر بوی بد دهان به دلیل ترشحات پشت حلق و سینوس ها باشد، می توان با استفاده مداوم از مغز ها مانند بادام، به ویژه به صورت حریره و دم نوش آویشن یا زوفا به ازبین رفتن بوی بد دهان کمک کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "چگونه بوی بد دهان را با طب سنتی درمان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بوی بد دهان را با طب سنتی درمان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید