مزایای آب قلیایی

به گزارش وبلاگ تور امنستان، نوشیدن آب تمیز برای سلامتی ضروری است. اما آیا آب قلیایی نیز برای ما مفید می باشد یا خیر؟ در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.

مزایای آب قلیایی همان طور که از نام آن پیداست، آب قلیایی آبی است که نه خنثی و نه اسیدی باشد. برخی از محققان مزایای این آب ها را مورد بررسی قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که آب قلیایی منبعی عالی برای سلامت عمومی بدن می باشد. از طرف دیگر، برخی از محققان بیان می کنند هنوز مزایای واقعی این آب ها به طور کامل تعیین نشده و شک و تردیدهایی در این رابطه وجود دارد. آب معمولی دارای پی اچ برابر 7 است، در حالی که آب قلیایی دارای پی اچ بیشتر از 7 می باشد. این آب به عنوان آب یونیزه نیز شناخته شده است. اندازه قلیائیت آب از یک برند تا برند دیگر بسته به نحوه تولید محصول و مکانیزم مورد استفاده جهت تولید آن متفاوت می باشد.

عدم تعادل شیمیایی

مدیریت تعادل شیمیایی مناسب آب از جمله مهم ترین مواردی است که برای داشتن یک زندگی سالم مورد نیاز می باشد. در صورتی که سطح اسیدیته آب به اندازه کمی افزایش یابد، می تواند باعث بروز مسائل جدی برای سلامت انسان شود، چون اندازه پی اچ مایعات در بدن ما بر روی هر سلول تاثیر می گذارند. اندازه گیری و حفظ تعادل سطوح اسیدی و قلیایی مایعات یک اقدام ظریف و اساسی است که باید به خوبی مدیریت شود. سیستم بدن ما طوری طراحی شده که می تواند برای حفظ سطوح اسیدی و قلیایی درون بدن مبارزه کند. برای پیشگیری از سرطان باید با از بردن اسیدهای زائد بدن (زباله های اسیدی)، که سلول های طبیعی را به سلول های سرطانی تبدیل می کنند، شروع کرد. در هنگام تلاش جهت حفظ تعادل اسید و باز، ممکن است تنش هایی به دیگر بافت های بدن، سیستم های درون بدن، اندام ها و غیر وارد شود. سطح نامتعادل و پایین پی اچ می تواند باعث بروز سطوح بسیار اسیدی در بدن شود و بنابراین این موضوع می تواند منجر به ایجاد اختلالات شدیدی در بدن شود. برای مثال، در صورتی که سطح پی اچ به اندازهی بیش از حد به سمت اسیدی بودن متمایل باشد، علائمی مانند از دست دادن انرژی، خستگی، افزایش وزن و هضم نامناسب مواد غذایی در بدن فرد ایجاد می شود.

مزایای سلامتی

بدن همه ما نیازمند آب کافی برای انجام فعالیت های ضروری می باشد، بنابراین باید همواره از آب های آشامیدنی که غنی از مواد معدنی هستند، استفاده کنیم. سطح پی اچ آب نوشیدنی باید بین 9 و 10 باشد و بدن ما روزانه به بیش از دو لیتر آب نیاز دارد.

برخی مواقع، تمایل به غذا نشانه ای از تشنگی فرد می باشد. بنابراین باید همه ما عادت حداقل نوشیدن 2 تا 3 لیتر آب را در خود تقویت کنیم. این اندازه آب برای خنثی کردن اسیدها و

سموم ذخیره شده و دفع آن ها از بدن مورد نیاز می باشد. آب قلیایی آبی است که حاوی مواد معدنی بوده که این مواد معدنی به عنوان عاملی جهت هدایت الکتروشیمیایی از سلولی به سلول دیگر عمل می کند. برخی از مطالعات توصیه به نوشیدن آب های یونیزه - قلیایی دارند، چون این آب ها به مقاومت بدن در برابر بیماری ها و کاهش فرایند پیری پوست کمک می کند.

در زیر برخی از روش های کاهش فرایند پیری بدن انسان را ذکر کرده ایم.

افزایش آب رسانی به درون سلول ها

استفاده از مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم و سدیم

کمک به حفظ جریان نرمال خون

جلوگیری از تجمع رادیکال های آزاد که باعث بروز آسیب به سلول ها می شوند.

بسکمک از غذاهایی که ما مصرف می کنیم توانایی بالا بردن سطح اسیدیته بدن را دارند که این موضوع می تواند باعث بروز اختلالاتی در کارکرد بدن و عدم تعادل شیمیایی در بدن شود. مصرف آب سالم و مناسب، مزایای بهداشتی متعددی مانند کاهش سوء هاضمه، کاهش سوزش قلب و معده، بهتر شدن آب رسانی بین

سلول ها را به همراه دارد. در طول چند سال گذشته، صحبت های زیادی در رابطه با کیفیت آبی که هر روزه می نوشیم و اثرات آن بر سلامت ما شده است. توصیه شده که روزانه بیش از دو لیتر آب بنوشیم. بسکمک از خانواده ها به آب آشامیدنی لوله کشی شده به عنوان منبع اصلی آب متکی می باشند. از آن جا که کیفیت آب لوله کشی از طریق بسکمک از متخصصان سلامت مورد تایید قرار نگرفته است، بنابراین میلیون ها نفر در سراسر جهان به جای آب لوله کشی از آب های معدنی بسته بندی شده استفاده می کنند و یا این که تلاش هایی را در جهت بهبود کیفیت آب خانگی خود انجام می دهند. اما قیمت آب های بسته بندی شده به طور مداوم و بدون افزایش 100 درصدی کیفیت آب در حال افزایش می باشد.

جهت دستیابی به تعادل و ایجاد عملکرد بهتر بدن، نیاز به نوشیدن آب کافی و سالم می باشد. در هنگام مصرف آب مزابای ذکر شده در بالا را در نظر داشته باشید. آب عامل بسیار مهم در حفظ تعادل مناسب اسید - باز بدن می باشد. حدود 70 درصد بدن ما را آب تشکیل داده و روزانه به واسطه عملکرد طبیعی بدن حدود 5/2 لیتر از این آب از دست می رود. بنابراین، جایگزین کردن این آب دفع شده هم از نظر کیفیت و هم کمیت آن بسیار مهم می باشد.

باید بدانیم که پتانسیل آب قلیایی منفی است و می تواند پی اچ بدن انسان را متعادل سازد که این عمل خاصیت آنتی اکسیدانی را برای بدن فراهم می کند و باعث افزایش سلامتی انسان می شود و در واقع به بهبود بیماری ها مخصوصا بیماری های حاد کمک می کند. در نتیجه بهتر است آبی را که جهت نوشیدن مصرف می نماییم آبی قلیایی باشد.

در واقع می توان گفت آب قلیایی با خنثی کردن رادیکال های آزاد و کنترل اکسیداسیون در بدن، آنتی اکسیدانی در دسترس است. امروزه سلول های بدن انسان در اثر تغذیه نامناسب، آلودگی هوا و تماس با اشعه های مختلف، بسیار نیازمند به آنتی اکسیدان هستند. و چه بهتر از این که آنتی اکسیدان را مثل آب خوردن به بدن خود برسانیم.

برای پیشگیری از سرطان باید با از بردن اسیدهای زائد بدن (زباله های اسیدی)، که سلول های طبیعی را به سلول های سرطانی تبدیل می کنند، شروع کرد. فرد مبتلا به سرطان در جریان شیمی درمانی، تحت کنترل شدید Ph بدن و جلوگیری از افزایش اسیدیته قرار می گیرد تا از عود مجدد سرطان جلوگیری شود. تمام این موارد نشان دهنده فایده و حتی ضرورت استفاده از آب قلیایی برای رفع تشنگی است.

منبع: بازل

منبع: راسخون

به "مزایای آب قلیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای آب قلیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید